T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI
WEB SİTESİ GİZLİLİK VE ÇEREZ POLİTİKASI
Web sitemizi ziyaret edenlerin kişisel verilerini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlemekte ve gizliliğini korumaktayız. Bu Web Sitesi Gizlilik ve Çerez Politikası ile ziyaretçilerin kişisel verilerinin işlenmesi, çerez politikası ve internet sitesi gizlilik ilkeleri belirlenmektedir.
Çerezler (cookies), küçük bilgileri saklayan küçük metin dosyalarıdır. Çerezler, ziyaret ettiğiniz internet siteleri tarafından, tarayıcılar aracılığıyla cihazınıza veya ağ sunucusuna depolanır. İnternet sitesi tarayıcınıza yüklendiğinde çerezler cihazınızda saklanır. Çerezler, internet sitesinin düzgün çalışmasını, daha güvenli hale getirilmesini, daha iyi kullanıcı deneyimi sunmasını sağlar. Oturum ve yerel depolama alanları da çerezlerle aynı amaç için kullanılır. İnternet sitemizde çerez bulunmamakta, oturum ve yerel depolama alanları çalışmaktadır.
Web sitemizin ziyaretçiler tarafından en verimli şekilde faydalanılması için çerezler kullanılmaktadır. Çerezler tercih edilmemesi halinde tarayıcı ayarlarından silinebilir ya da engellenebilir. Ancak bu web sitemizin performansını olumsuz etkileyebilir. Ziyaretçi tarayıcıdan çerez ayarlarını değiştirmediği sürece bu sitede çerez kullanımını kabul ettiği varsayılır.
Web sitemizi ziyaret etmeniz dolayısıyla elde edilen kişisel verileriniz aşağıda sıralanan amaçlarla T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun’un 5. ve 6. maddelerine uygun olarak işlenmektedir:
Web sitemizi ziyaret etmeniz dolayısıyla elde edilen kişisel verileriniz, kişisel verilerinizin işlenme amaçları doğrultusunda, iş ortaklarımıza, tedarikçilerimize kanunen yetkili kamu kurumlarına ve özel kişilere Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları kapsamında aktarılabilmektedir.
Çerezler, ziyaret edilen internet siteleri tarafından tarayıcılar aracılığıyla cihaza veya ağ sunucusuna depolanan küçük metin dosyalarıdır. Web sitemiz ziyaret edildiğinde, kişisel verilerin saklanması için herhangi bir çerez kullanılmamaktadır.
Web sitemiz birinci ve üçüncü taraf çerezleri kullanır. Birinci taraf çerezleri çoğunlukla web sitesinin doğru şekilde çalışması için gereklidir, kişisel verilerinizi tutmazlar. Üçüncü taraf çerezleri, web sitemizin performansını, etkileşimini, güvenliğini, reklamları ve sonucunda daha iyi bir hizmet sunmak için kullanılır. Kullanıcı deneyimi ve web sitemizle gelecekteki etkileşimleri hızlandırmaya yardımcı olur. Bu kapsamda çerezler;
İşlevsel: Bunlar, web sitemizdeki bazı önemli olmayan işlevlere yardımcı olan çerezlerdir. Bu işlevler arasında videolar gibi içerik yerleştirme veya web sitesindeki içerikleri sosyal medya platformlarında paylaşma yer alır.
Oturum Çerezleri (Session Cookies) |
Oturum çerezleri ziyaretçilerimizin web sitemizi ziyaretleri süresince kullanılan, tarayıcı kapatıldıktan sonra silinen geçici çerezlerdir. Amacı ziyaretiniz süresince İnternet Sitesinin düzgün bir biçimde çalışmasının teminini sağlamaktır. |
Web sitemizde çerez kullanılmasının başlıca amaçları aşağıda sıralanmaktadır:
Farklı tarayıcılar web siteleri tarafından kullanılan çerezleri engellemek ve silmek için farklı yöntemler sunar. Çerezleri engellemek / silmek için tarayıcı ayarları değiştirilmelidir. Tanımlama bilgilerinin nasıl yönetileceği ve silineceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.allaboutcookies.org adresi ziyaret edilebilir. Ziyaretçi, tarayıcı ayarlarını değiştirerek çerezlere ilişkin tercihlerini kişiselleştirme imkânına sahiptir.
Kanunun ilgili kişinin haklarını düzenleyen 11 inci maddesi kapsamındaki talepleri, Politika’da düzenlendiği şekilde, ayrıntısını Bakanlığımıza ileterek yapabilir. Talebin niteliğine göre en kısa sürede ve en geç otuz gün içinde başvuruları ücretsiz olarak sonuçlandırılır; ancak işlemin ayrıca bir maliyet gerektirmesi halinde Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenecek tarifeye göre ücret talep edilebilir.
Saygıdeğer Kuluncaklı Hemşehrilerim,
12 Eylül 2022 tarihinde başladığım ve o tarihten itibaren geçen yaklaşık 2 yıllık süreçte her güne anılar sığdırdığım, görev yapmaktan onur duyduğum Kuluncak’tan ve Kuluncak Kaymakamlığı görevimden İçişleri Bakanlığımızın yurt dışı programı dahilinde Ankara’ya çağrılmam nedeniyle ayrılıyor ve siz değerli hemşehrilerime veda ediyorum.
“İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” anlayışından hareketle tüm kamu görevlisi arkadaşlarım ve saygıdeğer vatandaşlarımızla büyük bir dayanışma, yardımlaşma ve gönül birliği içerisinde, adalet ve hakkaniyetten taviz vermeden; sevgi, hoşgörü, tarafsızlık ve eşitliği hizmetimizin şiarı sayarak vazifemizi yerine getirmeye gayret ettik.
6 Şubat 2023 depremlerinin yaralarını sarmaya çalışan güzide ilçemizde mesai arkadaşlarımız ile birlikte elimizden gelen tüm özveriyi göstererek sizlere hizmet etmenin gayreti içerisinde olduk. Aynı zamanda Malatya merkezde kurulan Dolamantepe, Kaynarca, Miad, Manasevler, Umut Kent-1 ve Umut Kent-2 Geçici Yaşam Merkezlerinde Koordinatör Kaymakam olarak hemşehrilerimizin yaralarını sarmak için elimizden gelen özveriyi gösterdik.
Görev sürem boyunca, Kuluncak ilçesi benim için her zaman özel bir yere sahip oldu. Güzel dostluklar ve anılar biriktirerek ayrılıyorum. Kuluncaklı hemşehrilerimizin yakın ilgisi, sevgisi ve saygısını daima hissettik. Vatandaşlarımızla birlikte olmaya, sevinçlerine ve kederlerine ortak olmaya ve dertlerine çare bulmaya çalıştık. Yaptığımız tüm hizmetlerde, devletimizin şefkatli yüzünü vatandaşlarımıza yansıtmaya ve kapılarımızı, gönüllerimizi herkese açık tutmaya özen gösterdik.
Bu vesile ile çalıştığım süre içerisinde bizlerden desteklerini esirgemeyen mahiyetlerinde çalıştığım Sayın Valilerimize, meslek büyüklerimize, Kıymetli şehit yakınlarımıza, kahraman gazilerimize, muhtarlarımıza, her kademeden mesai arkadaşlarıma, gösterdikleri ilgi ve alakalarından dolayı tüm Kuluncaklı Hemşehrilerime sonsuz sevgi, saygı ve şükranlarımı sunuyorum.
En derin sevgi, saygı ve muhabbetlerimle..
Allah’a ısmarladık..
Muhammed Safa KÖMÜRCÜ
Kuluncak Kaymakam V.